Perşembe, Mayıs 21, 2009

Melekler Ve ŞeytanlarÇok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon(Tom Hanks) efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.


15 Mayıs'da vizyona girdi film,bugün izleme fırsatım oldu.Seneryo Dan Brown'un kitabından yola çıkılarak yapıldı,aslında kitabını okumuş biri olarak filmi bazı sahnelerin eksik oldugunu düşünmekteyim.Mesela kitapda anlatılıp,film'de anlatılmayan çok şey var.Belki vizyona girmeden tepki çeken bir film oldugu için bazı sahneleri çekmediler veya yayınlamadılar.

Genel olarak filmi beğendim.Sürükleyici ve efektleri başarılı buldum.Ayrıca Tom Hanks'in oldugu bir film kötü olur mu ? :)

1 yorum:

anıl dedi ki...

Konu bakımından çok güzel ve sürükleyici bir filmdi.Dün izleme şansım oldu,çok beğendim.

İzlenelisi bir film